Salı , Şubat 27 2024
Ana Sayfa / Mikro Yazılım / Mikro e-Fatura ihracat Faturası Yapılması Gerekenler

Mikro e-Fatura ihracat Faturası Yapılması Gerekenler

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Loading...

Mikro e-Fatura ihracat Faturası Yapılması Gerekenler

Mikro e-Fatura ihracat Faturası Yapılması Gerekenler

Aşağıdaki tebliğ gereği 1 Temmuz 2017 itibaren ihracat faturaları e-fatura olarak gönderilecektir Mikro için yapılması gerekenler PDF olarak bakabilirsiniz ekteki link’ten isterseniz de indirebilirsiniz.

Not: Güncellemeler Mikro Yazılım tarafından devam etmektedir son hali değildir.

15 Aralık 2016 tarihli ve 29919 sayılı Resmi Gazete’de 475 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği (Sıra No: 454)’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ yayımlandı.

Söz konusu Tebliğ ile 20/6/2015 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği (Sıra No: 454)’nin 3. İhracat İşlemlerinde e-Fatura Uygulaması başlıklı bölümü aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

Buna göre, e-Fatura uygulamasına kayıtlı olan mükellefler, mal ihracı ve yolcu beraberi eşya ihracı kapsamında düzenledikleri faturaları 1/7/2017 tarihinden itibaren e-Fatura olarak düzenleyeceklerdir.

Bununla birlikte bu mükellefler, istemeleri halinde, 1/1/2017 tarihinden itibaren söz konusu faturalarını e-Fatura olarak düzenlemeye başlayabilecekleri gibi 1/7/2017 tarihine kadar matbu (kağıt veya e-Arşiv) fatura da düzenleyebileceklerdir.

Link : https://goo.gl/dXmYVr

İlginizi Çekebilir

Mikro Muhasebe Programı Satın Alma Sipariş Yönetimi

Mikro Muhasebe Programı Satın Alma Sipariş Yönetimi

Mikro Muhasebe Programı Satın Alma Sipariş Yönetimi Mikro Muhasebe Programı Satın Alma Sipariş Yönetimi Sizlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + 15 =

Watch Dragon ball super